Basic Telefon Kullanım Kılavuzu

*Özellik (Feature) Kodları Tablosu Görmek İçin Buraya Tıklayın..

 1. Ahize
 2. Çatalaltı Kontağı
 3. LCD Ekran :LCD Ekran, telefon durum mesajları, Arayanın Kimlik Bilgileri, ve sesli postaları içeren posta kutunuz içindeki mesaj sayısına ilişkin bilgiler sağlar. Bunu aynı zamanda dahili kullanıcı dizinini görüntülemek içinde kullanabilirsiniz.Telefonunuz çalışır durumda olmadığı zamanlarda, ekranda geçerli tarih ve saat görüntülenir.
 4. Menü Seçim Tuşları (Komut Tuşları) : Bu tuşlar dahili kullanıcı dizini kullanılırken komutları seçmenize olanak sağlar. Buradaki üç komut Seç, Geri ve çık komutlarıdır.
 5. Menü İlerleme Tuşları (Kaydırma Tuşları) : Bu tuşlar, dahili kullanıcı dizini içindeki kullanıcı adları arasında kaydırma yapmanıza olanak tanır.
  örnek: Directory (telefon rehberi) menüsüne girebilmek için menü ilerleme tuşlarını kullanarak bu menüye ulaşılacak ve menüyü etkinleştirmek için de menü seçim tuşlarından seç komutunu kullanarak Directory menüsündeki telefon numaralarına ulaşılacaktır.Network telefon sistemindeki kayıtlı tüm telefonlara soyadı düzeninde tuş takımını kullanarak ulaşıp, arama yapılacak kişi bulununca menü seçim tuşlarından Seç tuşu kullanılarak arama gerçekleştirilecektir.
 6. Mesaj Tuşu (MSG) : Sesli postanızı APX sesli mesaj sistemi yoluyla göndermek için bu tuşa basın. Gelen mesajlarınızı dinlemek içinde bu tuş kullanılacaktır.
 7. Numara Tuşları : Telefon numaralarını tuşlamanızı sağlar. Dahili kullanıcı dizininde kullanıcılara soyadlarına göre numaralar üzerindeki harflerle sıralı aramayı sağlar.
 8. Ses Seviyesi Arttırma Azaltma Tuşları : Ahizenin veya zilin sesini ayarlamak için bu tuşa basın.
 9. Hold - Beklemeye Alma Tuşu : Arayanı beklemeye almak için bu tuşa basın. Beklemeyi sonlandırmak, bekleyenle görüşmeye devam etmek için Call Toogle (çağrı değiştirme) tuşunu kullanın.
 10. Transfer Tuşu : Aramayı diğer bir telefona göndermek için kullanın.
  örnek: 1504 nolu telefonu arayan, 1501 nolu kullanıcı; 1500 numaralı kullanıcıyla görüşmek istediğinde , arayan 1501 numaralı kullanıcıyı Aktarma Tuşuna(Transfer) basarak 1500 numaralı kullanıcının numarasını tuşlayacak, çağrı yanıtlandığında tekrar Aktarma (Transfer) tuşuna basarak 1501 ve 1504 numaralı kullanıcıların görüşmesini sağlayabiliriz.
 11. Call Toogle çağrı Değiştirme Tuşu : Hold (Beklemeye Alma) tuşuyla beklettiğimiz çağrıyı geri almak için kullanılır.
Bağlantılar
İletişim
Tel: 0 252 211 1226
Faks: 0 252 211 1263
EPosta: bim@mu.edu.tr
Adres: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
48000 Kötekli/MUĞLA

 

Yukarı Çık